Jestem radcą prawnym, pracuję od ponad 20 lat dla jednostek samorządu terytorialnego. Specjalizuję się w szeroko rozumianym prawie administracyjnym oraz w zagadnieniach związanych z legislacją (tworzeniem prawa).

Studia skończyłam na Uniwersytecie Szczecińskim, w roku 1999. Inaczej niż inni, nie miałam wówczas wizji swoich przyszłych losów zawodowych.  Trafiłam na aplikację radcowską, skończyłam ją w 2005 r., pracując już w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego i współpracując z kancelarią adwokacką. Pozwoliło mi to poznać zarówno realia wykonywania zawodu w sektorze samorządowym, jak i nabrać doświadczenia w procesach sądowych, tworzeniu umów, negocjacjach.

Pracuję w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku radcy prawnego. Prowadzę też obsługę prawną gmin, ośrodków pomocy społecznej oraz innych jednostek samorządowych. Swoim doświadczeniem dzielę się podczas szkoleń; w ostatnim trudnym czasie prowadziłam je głównie zdalnie, ostatnio znów mogłam powrócić do szkoleń stacjonarnych, które zapewniają kontakt ze słuchaczami. Jestem też wykładowcą na aplikacji radcowskiej, oczywiście z zakresu postępowania administracyjnego.

Bloga założyłam, bo uwielbiam pisać. Napisałam sześć książek, wszystkie dla wydawnictwa ODDK, ale to wciąż za mało. Lubię opisywać problemy, z jakimi spotykam się w pracy na co dzień i próbować je wyjaśnić. Nie zawsze się udaje, bo też nasz system prawny najdelikatniej określić można sformułowaniem „to skomplikowane”.

Długo się zastanawiałam, jaki profil bloga wybrać, a że nie mogłam się zdecydować, to znajdziecie tu Państwo wpisy na różne tematy: od tworzenia prawa (uchwał i zarządzeń), poprzez procedurę administracyjną, umowy i finanse publiczne, aż do problemów spotykanych w procedurze przyznawania świadczeń rodzinnych i tych z pomocy społecznej.

W wolnym czasie, jeżeli nie piszę, jeżdżę na rowerze, słucham muzyki, czytam kryminały, chodzę na koncerty (najchętniej z mężem i córką). Robię też zdjęcia, którymi zamierzam się z Państwem podzielić.